Salı, 11 Aralık 2018
.
15
Aydın
.
Güncel

Havas ilmiyle hastalıklara şifa buluyor

İşte detaylar.!
Havas ilmiyle hastalıklara şifa buluyor
adscode

Uyguladığı alternatif tedavi yöntemleriyle dikkat çeken Aydınlı Mehmet Hoca, Havas ilmini kullanarak hastalıkları tedavi ettiğini söylüyor. İnsanlık tarihinden itibaren kullanılan, İslamiyet’le farklı bir boyut kazanan Havas ilmi sayesinde çeşitli tedavi yöntemleri uygulayan Mehmet Pala’dan randevu almak ise bir hayli zor.

Astronomiden, tabiatta yer alan manyetik gücün nasıl kullanılacağına kadar birçok konudan istifade eden Havas ilmi, altında birçok maddi ve manevi bilim dallarını barındırıyor. Maddi olanlardan İnsan ve Anatomisi, Matematik bilgisi, Fizik ve astronomi, Kimya ve doğabilimi, manevi olanlardan ise Ebced, Cifr ve Esma-ül Hüsna ilimlerini içerisinde barındıran Havas ilmi kullanılarak çeşitli sorunlara çözüm bulunmaya çalışılıyor. Türkiye’de bu ilme vakıf kişilerin olmaması nedeniyle vatandaşların yurtdışına gittikleri öğrenildi.

Türkiye’de sadece Bozdoğan’da Mehmet Pala ilgileniyor

Türkiye’de Havas ilmini kullanarak manevi yolla hastalıklara, sorunlara çare arayan sadece Aydınlı Mehmet Hoca olarak bilinen Mehmet Pala yaşıyor. Bozdoğan’da bulunan tedavi merkezinde vatandaşlara hizmet veren Pala, öncelikle modern tıbbın denenmesini isteyerek hastaları doktora gönderiyor.

Modern tıbbın yetersiz kaldığı veya alternatif tedavinin denenmek istediği zamanlarda kendisine gelinmesini isteyen Mehmet Pala, Havas ilmini kullanarak Kur’an’da yer alan rukye çeşitleriyle hastalıkları ve manevi sorunlara çözüm bulduğunu söylüyor.

İlgi günden güne büyüyor

Antik çağdan itibaren kullanılan ve İslamiyet’in gelişiyle farklı bir boyut kazanan Havas ilmine ilginin günden güne büyüdüğünü söyleyen Mehmet Pala, “Havas ilmi, kötü niyetli kişilerin elinde kullanıldığında çok büyük günah. Bu ilmi kullandığını söyleyerek büyücülük yapanlar var. Mesela yine Aydın’da Havas ilmini kullandığını söyleyerek fal bakanlar, geleceği gördüğünü söyleyenler var. Bizim tek isteğimiz vatandaşlarımızın bunlara inanmaması. Geleceği sadece Allah bilir. Büyü yapmak büyük günahlardandır. Bizler sadece Allah’ın insanlığa bahşettiği ilmi kullanarak hayırlı işler yapmanın derdindeyiz. Alternatif tedavinin çeşitleri var. Bu da onlardan bir tanesi. Nasıl ki fitoterapi, bioenerji gibi alanlar var, Havas ilmide böyle birşey. Öncelik doktorlarımız. Ardından denenmek istenirse Havas ilmi” dedi.

Resmi izinli hoca

Türkiye’de bulunan diğer medyumların aksine Aydınlı Mehmet Hoca’nın devletten tüm izinleri mevcut. İzinle çalıştığını söyleyen Mehmet Pala, “Devlete vergimizi veriyoruz. Devletimizin bize belirlediği faaliyet alanlarında çalışma yapıyoruz. Yerimiz Bozdoğan merkezde. Kesinlikle merdiven altı işletmelerin karşısındayız. Manevi ilimler istismara çok müsait. Bu yüzden de vatandaşlarımızdan güvenmedikleri, resmi kaydı olmayan kimseyle çalışma yapmamasını rica ediyoruz” dedi.

 

Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE