- 27 Mayıs 2019

Tane tane Sarıçay detayları

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 650 milyon lira bedelle Devlet Su İşleri’ne yaptırılan Sarıçay Barajı’yla ilgili tüm detayları AK Parti Aydın Milletvekilleri için derledik.

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Kuşadası, Söke, Güzelçamlı ve Davutlar’ın içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılamak için yaptırılan Sarıçay Barajı’yla ilgili karmaşıklık gündemdeki yerini koruyor. Tüm maliyetinin Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanmasına rağmen AK Parti Aydın Milletvekilleri peş peşe açıklamalar yaparak ‘müteahhit’ pozisyonunda bulunan DSİ’nin projeyi yaptırdığını iddia ediyor.

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi ASKİ Genel Kurulu kararı ile hayata geçmeye hazırlanan Sarıçay Barajı’nın gövde yüksekliği 124,5 metre. Bölgenin uzun yıllar su ihtiyacına cevap verecek olan barajın ihalesi 2019 yılı içerisinde gerçekleştirilecek.

Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Devlet Su İşleri arasında yapılan protokolde ise barajın ASKİ ‘nam ve hesabına’ DSİ tarafından yaptırılacağı belirtiliyor. Şimdiye kadar Aydın Büyüşehir Belediyesi tarafından Devlet Su İşleri’ne 36.5 milyon lira ödeme yapıldığı öğrenildi.

Tüm bu detaylara rağmen projenin Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılmadığını iddia eden AK Parti Aydın Milletvekilleri için bazı terimleri haberin sonuna ekliyoruz.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (546) 440 44 19
Reklam bilgi